офіційний сайт

укр рус eng A A A
ласкаво просимо!

У В А Г А!  ЗАПРОШУЄМО ВІДВІДАТИ 

адміністрація 

Н А Ш   Н О В И Й   В Е Б - С А Й Т 

інформація про район

Корисна інформація

http://obolonrda.gov.ua/data/upload/content/main/ua/left_block/ur_gar_linia.png 

http://obolonrda.gov.ua/data/upload/content/main/ua/left_block/nadu.gif

http://obolonrda.gov.ua/data/upload/content/main/ua/left_block/459550_334351256601513_1652221225_o.jpg

http://obolonrda.gov.ua/data/upload/content/main/ua/left_block/image007.jpg

 

http://obolonrda.gov.ua/data/upload/content/main/ua/left_block/image009.jpg

http://obolonrda.gov.ua/data/upload/content/main/ua/left_block/image001.jpg

http://obolonrda.gov.ua/data/upload/content/main/ua/left_block/image003.jpgУчасники господарського товариства

Учасником господарського товариства може бути фізична або юридична особа. Обмеження щодо участі у господарських товариствах може бути встановле­но законом. Господарське товариство, крім повного і командитного товариств, може бути створене однією особою, яка стає його єдиним учасником.

Учасником господарського товариства може бути як фізична, так і юри­дична особа. При цьому юридична особа, яка стає учасником (засновником) гос­подарського товариства, не ліквідується і зберігає статус юридичної особи (ч. 4 ст. 79 ГК, ч. 2 ст. З Закону України «Про господарські товариства»). Іноземні громадяни, особи без громадянства, іноземні юридичні особи, а також міжна­родні організації можуть бути засновниками та учасниками господарських то­вариств нарівні з громадянами та юридичними особами України, крім випадків, встановлених законодавчими актами України (ч. З ст. З Закону України «Про господарські товариства»).

Згідно із ч. 1 ст. 114 обмеження щодо участі у господарських товариствах може бути встановлено законом. Такі обмеження насамперед передбачають, що:

  • не може бути учасником повного товариства особа, яка є учасником іншого повного товариства (ч.2 ст.119 ЦК);
  • не може бути повним учасником командитного товариства особа, яка є по­вним учасником іншого командитного товариства (абз.1 ч.2 ст.135 ЦК);
  • не може бути учасником повного товариства особа, яка є повним учасником командитного товариства (абз.2 ч.2 ст.135 ЦК);
  • не може бути вкладником командитного товариства особа, яка є повним учас­ником цього товариства (абз. З ч.2 ст.135 ЦК).

Відповідні обмеження містяться також у ГК України.

Учасником повного товариства та повним учасником командитного товариства може бути тільки особа, зареєстрована як суб'єкт підприємництва (ч.7 ст.80 ГК).

Окреме обмеження встановлено законодавством для державних підприємств: державні підприємства (за винятком будівельних організацій, підприємств будівельної індустрії та будівельних матеріалів, які є засновниками господарських товариств, що здійснюватимуть проектування та перспективне будівництво за кордоном) не можуть виступати засновниками господарських товариств (п. 1 Декрету Кабінету Міністрів України «Про впорядкування діяльності суб'єктів підприємницької діяльності, створених за участю державних підприємств» від 31 грудня 1992 p.).

Спеціальними законодавчими актами встановлено обмеження щодо кола учасників певних юридичних осіб, створених у формі господарських товариств, зокрема:

  • учасниками банку не можуть бути юридичні особи, у яких банк має істотну участь, об'єднання громадян, релігійні та благодійні організації (ст. 14 Закону України «Про банки і банківську діяльність»);
  • засновниками інвестиційного фонду не можуть бути юридичні особи, частка державного майна у статутному фонді яких перевищує 25 відсотків (п. 4 Положення «Про інвестиційні фонди та інвестиційні компанії», затвердженого Указом Президента України від 19 лютого 1994 p.);
  • засновниками фондової біржі (у кількості не менше 20 осіб) можуть бути тільки торговці цінними паперами, які мають ліцензію на право провадження професійної діяльності на фондовому ринку, або їх об'єднання, що налічує не менше ніж двадцять торговців цінними паперами. При цьому частка одного торговця цінними паперами не може бути більшою ніж 5 відсотків статутного ка­піталу фондової біржі (ст.21 ЗУ «Про цінні папери та фондовий ринок» від 23 лютого 2006 p.).

Новелою цивільного законодавства є передбачена у ч. 2 ст. 83 ЦК України можливість створення товариства однією особою, якщо інше не встановлено законом. У ст. 114 ЦК конкретизована можливість створення господарського товариства однією особою, яка стає єдиним учасником цього товариства. Це правило поширюється на акціонерні товариства (AT), товариства з обмеженою відповідальністю (ТОВ) та товариства з додатковою відповідальністю (ТДВ). Наприклад, ч. 4 ст. 153 ЦК передбачає, по-перше, можливість створення акціонерного товариства однією особою, по-друге, можливість продовження діяльності акціонерного товариства, створеного кількома особами, якщо всі акції та­кого товариства придбані одним акціонером. Не може бути створене однією особою або продовжувати свою діяльність за наявності одного учасника повне товариство і командитне товариство.

Єдиним учасником господарського товариства може бути як фізична так і юридична особа за винятком обмежень, встановлених ч. 2 ст. 141 та ч. 4 ст. 153 ЦК України:

а) господарське товариство не може мати єдиним учасником інше господарське товариство, учасником якого є одна особа;

б) особа може бути учасником лише одного товариства з обмеженою відповідальністю, яке має одного учасника.

Товариства, які мають у складі засновників одного учасника, або так звані компанії однієї особи, дозволені законодавством багатьох держав (Данія, Іспанія, Швейцарія та ін.). У деяких країнах дозволяється заснування товариства однією особою. В інших країнах для створення товариства вимагається колек­тив засновників, проте, якщо в подальшому усі акції (частки) зосередяться в руках однієї особи, товариству не забороняється продовжувати свою діяльність. Такий механізм відповідає рекомендаціям Другої Директиви ЄС від 13 грудня 1976 р.

Слід зауважити, що до набрання чинності ЦК створення в Україні господарсь­ких товариств однією особою дозволялося тільки у процесі корпоратизації та приватизації, а у загальному порядку особа могла стати єдиним засновником юридичної особи не у формі господарського товариства, а у формі приватного підприємства, дочірнього підприємства тощо.

Начальник управління                                                                         М.Г. Жданов
Анонси

30 січень 2014
Графік проведення

ярмарків з продажу сільськогосподарської продукції в Оболонському районі м. Києва на І півріччя 2014 року13 лютий 2014
Протягом лютого-травня 2014 року
"Оболонь моєї мрії" - пошук проектів об’ємно-просторової скульптури для спорудження їх на території Оболонського району

19 березень 2014
Увага! Футбольний чемпіонат серед дворових команд
Головна  і  проста  умова – зібрати та зареєструвати команду в складі 8 гравців !!!

27 березень 2014
Контактна інформація служб Оболонського району

для мешканців автономної Республіки Крим, які прибули у місто Київ для тимчасового проживання у зв'язку з нестабільною ситуацією на території Автономної Республіки Крим7 квітень 2014
До відома підприємців
створено «гарячу» телефонну лінію

Архів анонсів

 Офіційне інтернет-представництво Президента України

 Офіційний веб-сайт Верховної Ради України

 Урядовий портал (Єдиний веб-портал органів виконавчої влади України)

 Офіційний інтернет-портал Київської міської державної адміністрації

 Офiцiйний веб-сайт Державної служби зайнятостi

 Офiцiйний веб-сайт Національного агенства України з питань державної служби

 Офіційний веб-сайт Державної податкової служби у м.Києві

 Спеціалізований веб-ресурс КМДА «Закупівлі міста Києва»

 Антикорупційний портал

 Управління Головдержслужби України в м. Києві та Київській області

 Офіційний веб-сайт Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища Київської міської державної адміністрації, а також комунального підприємства «Київблагоустрій»

Офіційний веб-сайт Державного реєстру виборців

Національна академія державного управління при Президентові України

 

опитування

АКТУАЛЬНО

КАРТКА КИЯНИНА

Для оформлення соціальної «Картки киянина» необхідно мати при собі оригінали та копії таких документів:

- 2 копії паспорту (1, 2, 11 сторінки);

- 2 копії ідентифікаційного номеру;

- 1 копію посвідчення, що дає право на пільгу.

Прийом громадян проводиться з 08:00 до 18:00 за адресою: вул. Озерна, 18-А, каб. 101 (за попереднім записом).

Телефони для довідок: 489-93-71, 467-98-16